Když zrovna není čas na cvičák: 5 tipů na knihy a videa o výchově psa

Výchova pejska je klíčová pro celý jeho život a je také základním předpokladem pro společné soužití. Asi největší pomoc při výchově představují cvičiště, kde vám se vším názorně poradí. Sami ale víme, že ne každý má čas na cvičák pravidelně docházet. Velkou pomoc můžou v takovém případě poskytnout i knížky a videa. Máme pro vás tipy na tištěné i elektronické zdroje, které vám mohou být užitečné, když zrovna není chvilka na cvičák.
1. Trénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říct (František Šusta)

RNDr. František Šusta je mezinárodně uznávaný trenér zvířat. V knihách spojuje odborné vzdělání s každodenní praxí, mimo jiné i z pražské zoo. Jeho kniha je plná názorů, poznatků a lekcí o výcviku a výchově pejska pozitivními metodami. Dozvíte se, co mají při učení lidé a zvířata společné, na co si dávat při výcviku pozor, jak odnaučit problémové chování nebo třeba jak pracovat s celou skupinou naráz.

2. Lidé a psi: Střet kultur (Jean Donaldson)

Tato kniha obsahuje spoustu užitečných rad, jak psy cvičit, vychovávat a hlavně jak jim lépe porozumět. Autorka se zamýšlí nad psí povahou a jejich vztahem k okolnímu světu. Poukazuje na to, že psi nejsou lidé a svět vnímají jinak než my, a je důležité podle toho pracovat.

3. Pozitivní metody výchovy psa (Pat B. Miller)

Kniha je určena všem páníčkům, kteří hledají nenásilné metody pro vedení psa nebo si nějakou už osvojili. Autorka vysvětluje, že výsledkem výcviku je především kvalitní vztah. Aby takový vztah mohl vzniknout, musí páníček porozumět principům chování a učení u psů a následně je umět používat. Kniha obsahuje spoustu užitečných rad a návodů k výchově.

4. Se psy podle Veroniky

Pokud vám více než knihy vyhovují videa, můžete se podívat na YouTube kanál Se psy podle Veroniky. Na tomto kanále najdete videa, kde Veronika mimo jiné ukazuje, jak psa vychovat, čemu se vyhnout a také má spoustu návodů, jak pejska naučit různé triky. Mimo to provozuje Veronika také Online psí školu, kde vás provede kurzy přímo v pohodlí vašeho domova.

5. Jak vyzrát na páníčka (Pavla Polymnia)

A na závěr máme knížku, která není určena pro páníčky, ale pro hafany. Tento e-book je pro pejsky, kteří by si rádi své páníčky omotali kolem svých tlapek, a nevědí, jak na to. Kniha je psána vtipnou a odlehčenou formou a pejsky naučí všechny potřebné fígle. Autorka v knize vysvětluje chování psů, chyby páníčků a mnoho dalšího „z druhé strany.“ Tato neotřelá elektronická kniha je k dispozici zdarma zde.

Znáte nějaké další knížky, které se vám osvědčily? Podělte se v komentářích!

Komentáře

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se a získáte zajímavé novinky a aktuality z našeho blogu. Nespamujeme, e-mail zasíláme maximálně párkrát do měsíce.

Děkujeme Vám za přihlášení.

Něco se pokazilo.

Send this to a friend