Jarní úklid pro pejsky. Jak efektivně vyčistit 3 nejpoužívanější psí potřeby

I když je uklízení otrava, pocit čistého domova na jaře jen tak něco nepřekoná. Při velkém jarním úklidu byste neměli zapomínat ani na každodenní potřeby vašeho hafana. S našimi triky budete s čištěním hotoví raz dva!
pes ležící v pelechu
Pelíšek

Hafanův pelíšek je místo, které dostává často zabrat, a přitahuje špínu. Naštěstí existuje spousta triků, jak si čištění pelíšku ulehčit.

  • Pořiďte pejskovi pelíšek s odnímatelným potahem, který lze prát v pračce.
  • Pravidelným vysáváním zbavujte pelíšek chlupů, špíny a dalších nečistot.  Po vysávání pejskovu postel ještě přejeďte válečkem na odstranění chlupů, které vysavač nezvládl zachytit.
  • Potah i samotný pelíšek, pokud je to možné, perte ve studené vodě. Na praní používejte hypoalergenní prací prášek bez parfemace. Pro odstranění zápachu můžete přidat 130 gramů (1 hrnek) jedlé sody.
  • Po vyprání můžete pelíšek i potah dát na 20 minut do sušičky, ale nenechávejte je v sušičce delší dobu – zabráníte tak sražení. Pokud sušičku nemáte, postačí pelíšek postavit na klasický sušák na prádlo.

dalmatin s červeným obojkem

Obojek

Špinavý a zapáchající obojek dokáže zkazit radost z čerstvě vykoupaného pejska. Čištění obojku musí být šetrné a důkladné zároveň.

  • Do misky si připravte několik dávek psího šamponu a rozmíchejte ho s horkou vodou.
  • Namočte obojek v misce na 15 minut a potom ho vyčistěte třením o sebe, aby se uvolnila i zažraná špína. Nepoužívejte kartáč nebo houbičku, které by mohly porušit vlákna materiálu, ze kterého se obojky vyrábí. Pokud špína nechce povolit, naneste psí šampon přímo na skvrny.
  • Nakonec obojek pořádně opláchněte pod tekoucí vodou a pověste na sušák.
  • Stejný postup můžete využít i při čištění vodítka.

gumová hračka v psí tlamě

Hračky

Nejen, že jsou čisté hračky zdravější pro vašeho pejska, ale pravidelné čistění také prodlouží hračkám jejich životnost.

  • Měkké hračky můžete vyprat v pračce, nejlépe v sáčku na praní jemného prádla. Usušit je můžete opět na sušáku nebo v sušičce, pokud je nejprve vložíte do povlaku na polštář.
  • Tvrdé hračky nejlépe vyčistíte ve dřezu pomocí roztoku tvořeného z 50 % vodou a 50 % octem, houbičky nebo kartáče. Další možností je tvrdé hračky umýt v myčce spolu s pejskovými miskami.
Osvědčily se vám jiné triky na čištění psích potřeb? Dejte nám vědět, rádi se přiučíme!

Zdroje: 1, 2, 3

Komentáře

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se a získáte zajímavé novinky a aktuality z našeho blogu. Nespamujeme, e-mail zasíláme maximálně párkrát do měsíce.

Děkujeme Vám za přihlášení.

Něco se pokazilo.

Send this to a friend