Jorkšíři z kauzy Zlaté Hory

Po letech podezření se nedávno podařilo Krajské veterinární správě a policii zachránit přes 40 kříženců jorkšírského teriéra z množírny ve Zlatých Horách na Jesenicku. Z toho 11 pejsků přijal do péče náš partnerský spolek Pes nejvěrnější přítel z. s.

Chlupáči byli už od pohledu silně zanedbaní a velmi bojácní. Jako první všechny čekalo kompletní veterinární vyšetření, krevní odběry, sona a rentgen. Bylo nutné zjistit, v jakém zdravotním stavu pejsci jsou, a naplánovat potřebné zákroky. Prakticky všechny zachráněné jorkšíry trápily záněty zubů, očí a uší. Někteří z nich navíc měli závažné problémy, např. u Ammolity bylo podezření na nádor mléčné žlázy a jedenáctiletá Shelly zase trpěla nebezpečnou luxací patel 4. stupně.

U všech fenek bylo také nutné zkontrolovat, jestli nejsou březí, a naplánovat kastrace. Po vyřešení akutních zdravotních problémů si zachránění pejsci prochází pečlivou socializací. Celý život strávený bez základních návyků a kontaktu s vnějším světem se bohužel na chlupáčích podepsal. Ve svých dočasných domovech se teď učí důvěřovat lidem a dohánějí ve výcviku vše, co zmeškali.

Fyzické i psychické zotavení všech zachráněných pejsků je a bude běh na dlouhou trať. Několik z nich už je připraveno na hledání nového domova, zatímco zbytek ještě čeká léčba nebo si stále zvykají v dočaskách. Pro našeho partnera Pes nejvěrnější přítel z. s. je péče o 11 jorkšírů z množírny náročná nejen časově, ale i finančně. Díky všem, kteří v listopadu svému pejskovi pořídili Dogsie, je pro ně tento úkol o něco snažší.

Částku 9000 Kč, kterou jsme vybrali za listopad, posíláme spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. na pokrytí nákladů za veterinární ošetření pejsků z kauzy Zlaté Hory. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 236 500 Kč. Děkujeme!

P. S. Chcete-li nadchnout svého hafana a zároveň pomoci pejskům v nouzi jako jsou zachránění jorkšíři, objednejte si své vánoční Dogsie a rozdávejte #psiradost!

Komentáře

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se a získáte zajímavé novinky a aktuality z našeho blogu. Nespamujeme, e-mail zasíláme maximálně párkrát do měsíce.

Děkujeme Vám za přihlášení.

Něco se pokazilo.

Send this to a friend