Marlenka z vesnice

Dalším pejskem, na jehož péči přispíváme, je hrubosrstá jezevčice Marlenka. Fenku přijal do péče náš partnerský spolek Dočasky.cz potom, co se měsíc potulovala po malé vesnici nedaleko Žďáru nad Sázavou a nikdo se po ní nesháněl.

Opuštěná Marlenka se bála, byla vyhublá a hladová, ale pro jídlo si k místním nepřišla a ti ji přehlíželi.  Na vesnici je dodnes běžné, že se psi venčí sami, tak to obyvatele nechávalo chladnými. Spolek Dočasky.cz na fenku upozornila až mladá slečna, která tudy denně projížděla cestou do práce. Netrvalo ani týden, než se podařilo Marlenku přesvědčit, aby se nechala zachránit. Z ulice putovala k dočaskářce, která bydlí poblíž místa nálezu. To pro případ, že by ji nějaký starší páneček nebo panička opravdu hledal/a.

Jako první Marlenku čekalo odblešení a odčervení. Neměla čip ani tetování a neobjevila se v místních inzerátech na pohřešované pejsky. Ačkoliv je nepochopitelné, že tuto bezproblémovou fenku milující všechny a všechno nikdo nehledá, tyto případy se podle spolku Dočasky.cz stávají čím dál tím častěji. O týden později už Marlenka prošla kompletním veterinárním vyšetřením, které vyloučilo březost, nemoci a zranění. Fenka dostala čip, všechna potřebná očkování a byl jí vystaven pas. Jediný problém, který Marlenku trápil, byl zdevastovaný chrup a několik chybějících zubů. Při další návštěvě veteriny fenka podstoupila dentální hygienu a několik dalších zoubků muselo být odstraněno.

Marlenka si teď naplno užívá svou dočasnou paničku. Chodí spolu na procházky lesem, pilují chůzi na vodítku i jízdu autem. Díky tomu víme, jaké že Marlenka miluje mazlení a tulení, je vhodná k dětem a ke klidným lidem. Čeká ji ještě kastrace. Pak už bude připravena na odchod do své nové, milující rodiny!

Částku 9000 Kč, kterou jsme vybrali za říjen, posíláme spolku Dočasky.cz na pokrytí nákladů za Marlenčina veterinární ošetření. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 227 500 Kč. Děkujeme!

P. S. Chcete-li nadchnout svého hafana a zároveň pomoci pejskům v nouzi jako je Marlenka, objednejte si své Dogsie a rozdávejte #psiradost!

Komentáře

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se a získáte zajímavé novinky a aktuality z našeho blogu. Nespamujeme, e-mail zasíláme maximálně párkrát do měsíce.

Děkujeme Vám za přihlášení.

Něco se pokazilo.

Send this to a friend