Postřelený Fox

Pejska Foxe, svěřence našeho partnerského spolku Dočasky.cz, v životě zatím nepotkalo moc dobrého. Nastal čas pejskovi ulevit od bolesti a najít mu po zotavení nový domov.

Kulhající, zadredovaný a zablešený Fox byl odchycen v -12°C na konci února tohoto roku. Foxík se toulal ulicemi a přespával v tújích. Místní ho spíše odháněli, protože na ně vrčel. Důvod vrčení se ukázal až z rentgenových snímků pořízených na vstupní prohlídce – pejska trápila kompletně oddělená podélná zlomenina ramenní kosti. Rentgen kromě toho odhalil broky ve Foxově těle, jeden z nich v těsné blízkosti zlomeniny. Za dopadení střelce byla vypsána odměna, přesto se ho nepodařilo dohledat. Fox byl následně na dalším vyšetření, kde veterinář zjistil, že rozstřelenou kost obalil silný a tuhý sval. Tak se organismus se zraněním sám vypořádal.

Uplynuly dva měsíce od rozhodnutí nohu neoperovat, dokud nebolí. Teď je ale Foxův příběh znovu aktuální. Za tu dobu udělal pejsek velké pokroky, občas povyskočí a má radost z lidské i psí společnosti. I když by se rád mazlil, nesnáší dotyk na zlomené noze. Packa ho bezpochyby bolí když déle běhá, hodně ji odlehčuje a odpočívá. Spolek Dočasky.cz se proto chystá Foxe poslat ke specialistovi na náročnou operaci, která dá nožku do pořádku.

 

Částka 3500 Kč, kterou jsme vybrali za duben, putuje ke spolku Dočasky.cz na pokrytí nákladů za Foxovu nadcházející operaci. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 43 500 Kč. Děkujeme!

Komentáře

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se a získáte zajímavé novinky a aktuality z našeho blogu. Nespamujeme, e-mail zasíláme maximálně párkrát do měsíce.

Děkujeme Vám za přihlášení.

Něco se pokazilo.

Send this to a friend