Reflexní vesty a svítící obojky zajistí bezpečnost psů

Nastala zima a s dlouhými nocemi přichází ke slovu pomůcky, které zajistí bezpečí vašeho psa. Reflexní vesty a svítící obojky pro psy zaručí, že váš čtyřnohý přítel bude dobře vidět i za šera nebo ve tmě.

 

Existuje řada výrobků pro psy, které obsahují reflexní prvky. Zajistí tak bezpečnost při při nočním venčení psa ve městě, protože odráží světla reflektorů aut. Také vy díky nim budete mít přehled o pohybu vašeho psího miláčka. Reflexní vesty se ale hodí i do lesa a v případě loveckých psů také na pole.

 

Reflexní vesty jsou buď celé vyrobené z materiálů, který odráží světlo, nebo obsahují pouze proužky na límci nebo na boku vesty. Reflexní pásky mají schopnost odrazit i zlomek světla od auta nebo baterky, a proto vždy vidíte, kde se pes nachází. Pokud není při procházce úplná tma, často postačí pro zviditelnění vašeho psa jen reflexní obojky. Avšak oproti reflexnímu obojku reflexní vesta zaručuje při procházkách lepší viditelnost vašeho psa. Existují také reflexní návleky pro psy, které se používají zpravidla při naháňkách a společných lovech.

 

Při venčení ve tmě nebo v místech, kde je málo světla, nestačí už pouze reflexní prvky, které potřebují světlo, aby plnily svou funkci. Pak přichází na řadu svítící obojky. Obojek je nejzákladnější výbavou každého psa, pokud není nahrazen alternativou v podobě postroje. Pejsci jsou na ně zvyklí, a tak často mohou být výhodnou alternativou k reflexním vestám nebo páskům, které mohou někteří psi odmítat, protože jsou pro ně nepohodlné.

 

Díky svítícím obojkům budete mít perfektní přehled o pohybu svého psa při procházkách a venčení za snížené viditelnosti. Na trhu najdete svítící obojky a přívěšky pro malé pejsánky, středně velké psy i velké hafany. Svítící obojky uvnitř obsahují LED pásek, který je zárukou výrazné svítivosti a dlouhé životnosti. Obojky jsou navíc napájeny pomocí baterie, což umožňuje snadnou údržbu.

 

Mějte tedy svého pejsánka v těchto dnech v bezpečí. Investovat do reflexní vesty nebo svítícího obojku se určitě vyplatí.

Komentáře

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se a získáte zajímavé novinky a aktuality z našeho blogu. Nespamujeme, e-mail zasíláme maximálně párkrát do měsíce.

Děkujeme Vám za přihlášení.

Něco se pokazilo.

Send this to a friend