Čistá ušiska, zdravá ušiska. Správné čištění psích uší ve 4 krocích

Uši jsou jedním z nejcitlivějších míst psího těla a vyžadují speciální péči. Připravili jsme proto pro vás přehledný návod, jak ouška bezpečně zbavit nečistot.
1. Připravte si pomůcky

K čištění budete potřebovat pár kousků vaty nebo gázy a kvalitní roztok určený k čištění psích uší. Obecně platí, že by roztok neměl obsahovat líh nebo peroxid vodíku, nejlépe si však nechte doporučit konkrétní přípravek od vašeho veterináře. Veškeré pomůcky mějte po ruce, abyste proces zbytečně neprotahovali.

Maďarský ohař jí pamlsek z ruky
Nutná odměna 🙂
2. Připravte hafana

Pro některé pejsky může být čištění uší dost nepříjemné, což v důsledku komplikuje a zdržuje celý proces. Zkuste psa pozitivně naladit pomocí pamlsků a pochval. Čištění je nejlepší provádět na místě, které lze jednoduše uklidit, např. ve vaně nebo za zahradě.

Žena čistí ucho maďarského ohaře gázou
Čistěte jen do chvíle, kdy ucítíte vzdor.
3. Pusťte se do čištění

Při čištění ucha je vhodné začít zvnějšku ucha a postupně se přibližovat vnitřku, ale jen do chvíle, kdy ucítíte vzdor. Pokud byste se snažili pokračovat, mohli byste hafanovi způsobit zranění. Navlhčete kousek vaty nebo gázy do roztoku a otřete vnější část ucha. Potom novým kouskem vaty či gázy otřete viditelnou část ušního kanálu. Na závěr nezapomeňte na pochvalu a pamlsek – nejlépe nějakou zdravou dobrůtku z vašeho Dogsie!

4. Opakujte podle potřeby

Když přijde na čištění uší, každý pejsek má jiné potřeby. U hafanů, kteří jsou náchylní k ušním infekcím, je vhodné čištění provádět zpravidla jednou týdně. Pokud váš pejsek na infekce netrpí, stačí čistit méně často. Doporučujeme se zeptat vašeho veterináře, jak často váš pejsek čištění potřebuje.

A jak ušiska čistíte vy? Máte svůj osvědčený postup?

P. S. Za fotky děkujeme statečné modelce Róze!

Komentáře

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se a získáte zajímavé novinky a aktuality z našeho blogu. Nespamujeme, e-mail zasíláme maximálně párkrát do měsíce.

Děkujeme Vám za přihlášení.

Něco se pokazilo.

Send this to a friend