Statečná Mája

Tento měsíc ve spolupráci se spolkem Pes nejvěrnější přítel z.s. pomáháme desetileté fence Máje, kterou po náročném životě na ulici trápí řada zdravotních problémů.

Máju, křížence border kolie, našli na střeše budovy ve velmi špatném zdravotním stavu. Trpí šedým zákalem, který by bohužel případná operace neodstranila, a špatně slyší. Kvůli hrozným podmínkám, ve kterých Mája žila, neměla na zadních nožičkách žádné svaly, a díky tomu měla problémy s pohyblivostí.

V péči spolku Pes nejvěrnější přítel se jí ale naštěstí začíná dařit lépe a zvládá už dokonce i běhat. Mája je v tuto chvíli už zvyklá na život v bytě, kde nic neničí, a hygienu zvládá naprosto s přehledem. Cestování autem pro ni také není problém. Zbývá už tedy jenom pro Máju najít ten správný domov, nejlépe u zkušenějšího páníčka, který se nezalekne případného nedůvěřivého chování v začátcích. Kromě toho je potřeba se připravit na to, že Mája kvůli neoperovatelnému zákalu během pár let oslepne, ale bude mít čas si na slepotu postupně zvykat. Odměnou trpělivému páníčkovi bude naprosto úžasná a mazlivá parťačka, která dobře vychází s i ostatními zvířaty.

Částku 3500 Kč, kterou jsme vybrali za leden, posíláme spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. na výlohy spojené s péčí o Máju. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 32 900 Kč. Děkujeme!

Komentáře

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se a získáte zajímavé novinky a aktuality z našeho blogu. Nespamujeme, e-mail zasíláme maximálně párkrát do měsíce.

Děkujeme Vám za přihlášení.

Něco se pokazilo.

Send this to a friend