Zachráněná smečka z Vlčkovic

V polovině června byl odhalen další smutný případ týrání psů ve Vlčkovicích na Trutnovsku. 53 hafanů bylo odebráno z otřesných podmínek a na základě příkazu Krajské veterinární správy se pejsci přesunuli do péče našeho partnerského spolku Pes nejvěrnější přítel z.s.

Spolek má proto celé léto plné ruce práce s péčí o zubožené chlupáče a návštěvy veterináře jsou téměř na denním pořádku. Všichni pejsci trpí různými zdravotními problémy. Většina měla při odebrání záněty uší, kožní problémy a byli zablešení. Štěňátka bojovala se škrkavkami a musela projít opakovaným odčervováním. Jednu ze zachráněných fenek, Slunečnice, také například trápí deformace zadních nožek. Operace by v jejím případě bohužel nepřinesla výsledky, ale díky pravidelnému pohybu se už Slunečnici nožky posilují.

Pejsci u původní majitelky trpěli nejen fyzicky, ale i psychicky, a postupně si zvykají na život v normálních podmínkách. Třeba Lilii a Rákosníčka život ve Vlčkovicích psychicky opravdu poznamenal – byli ustrašení a chyběly jim základní hygienické návyky. S notnou dávkou trpělivosti se ale pejsci pomalu učí venčit a důvěřovat lidem.

Částka 6000 Kč, kterou jsme vybrali za červenec, putuje ke spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. na pokrytí nákladů za péči o zachráněné pejsky z Vlčkovic. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 56 500 Kč. Děkujeme!

Komentáře

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se a získáte zajímavé novinky a aktuality z našeho blogu. Nespamujeme, e-mail zasíláme maximálně párkrát do měsíce.

Děkujeme Vám za přihlášení.

Něco se pokazilo.

Send this to a friend