Zachráněná dvojka Chip a Dale

Tento měsíc ve spolupráci se spolkem Pes nejvěrnější přítel, z.s. pomáháme dvěma psím klukům jménem Chip a Dale, které jejich původní majitelka nechala napospas osudu na opuštěném dvorku v Morkovicích.
Chip a Dale na opuštěném dvorku
Chip a Dale na opuštěném dvorku (zdroj: facebook Pes nejvěrnější přítel, z.s.)

O situaci hafanů se spolek dozvěděl z příspěvku na facebooku. Na konci listopadu se spolku podařilo s majitelkou pejsků vyjednat předání do jejich péče. Chip a Dale byli za přítomnosti sociální pracovnice odebráni z opravdu otřesných podmínek. Na dvoře žili bez příštřešku či deky a najíst dostávali 1-2x týdně od hodné sousedky. Vyhublí pejsci měli špinavou a zacuchanou srst a trápily je blechy. V péči spolku oba pejsci začali prospívat, ale Dale si ze strašlivého zážitku odnesl slepotu na jedno oko, se kterým se navíc teď léčí ze zánětu.

Chip a Dale na procházce
Rychlá rota po záchraně (zdroj: facebook Pes nejvěrnější přítel, z.s.)

Chip a Dale jsou kvůli všemu, co se jim stalo, spíše bázliví a opatrní. S trochou trpělivosti se z nich ale stávají vděční mazlíci a ani v nepříjemných situacích je nenapadne zavrčet. Už se naučili čistotnosti v domácnosti, chůzi po schodech a na vodítku. Doma nic neničí, vyhrajou si jeden s druhým a nepřítomnost lidí snášejí dobře. Chip má rovnou srst, je veselejší a trochu divočejší. Dale je kurdnáč, spíše flegmatik a Chipův ochránce. Jeden pro druhého znamenají celý svět, a proto budou hledat nový domov jen spolu.

Částku 9200 Kč, kterou jsme vybrali za listopad a část prosince, posíláme spolku Pes nejvěrnější přítel, z.s. na péči o tuhle úžasnou psí dvojku. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 25 900 Kč. Děkujeme!

Komentáře

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se a získáte zajímavé novinky a aktuality z našeho blogu. Nespamujeme, e-mail zasíláme maximálně párkrát do měsíce.

Děkujeme Vám za přihlášení.

Něco se pokazilo.

Send this to a friend