Člověk bez domova a jeho pes

Spoustu lidí bez domova vlastní pejska, který je jim nejbližším parťákem a skutečným přítelem. Ve spolupráci s Armádou spásy jsme se tento měsíc rozhodli podpořit právě ty chlupáče, kteří se svými páníčky ještě nenašli stálý domov.

Problematiku života na ulici s pejskem Armáda spásy řeší v rámci pilotního projektu Člověk bez domova a jeho pes. Pejsek na ulici dává svému páníčkovi stejnou lásku jako komukoliv jinému v teple domova. Člověk bez domova však nemá finance na veterinární péči nebo na stravu pro svého čtyřnohého kamaráda. O své jídlo, ale i nocleh se s hafanem často a s láskou dělí.

Pan Milan a fenka Abba
Pan Milan a fenka Abba (foto: Armáda spásy)

Díky projektu už se podařilo zprostředkovat krmivo a veterinární péči pro celou řadu hafanů – např. pro fenku Abbu, věrnou parťačku pana Milana z Berouna, který bez domova žije už 24 let. Po rozvodu s manželkou, které vše zanechal, pan Milan odešel za prací do Prahy. I přesto, že práci našel, o ni zanedlouho přišel a zůstal bez peněz, na ulici, sám v hlavním městě. Po dlouhém hledání střechy nad hlavou pan Milan našel opuštěnou chatku. Díky sousedům ve vedlejší chatce se mu povedlo spojit se s majitelkou chatky, která pana Milana nechala bydlet v polorozpadlé chatičce bez elektriky a bez vody, a to zcela zdarma. Jednoho dne šel pan Milan po sběru papíru a potkal lidi se psem a štěnětem. Štěně přiběhlo k panu Milanovi, který se o pejska začal zajímat. Lidé mu štěňátko nabídli – pan Milan nabídku přijal a pojmenoval štěně Abba.

Pan Milan dnes říká, že je to to nejlepší, co ho v životě potkalo. Abba je pro něj už 7 let věrnou kamarádkou a jediná rodina, kterou má. Před časem se u Abby vyskytl zdravotní problém, a tak musela podstoupit nákladnou operaci. Pan Milan požádal organizaci Psí život, která spolupracuje s Armádou spásy, o pomoc. Psí život ve spolupráci s terénními pracovníky Centra sociálních služeb Armády spásy Lidická panu Milanovi s operací finančně pomohli a vše dobře dopadlo. Pan Milan s úzkostí v srdci přiznává, že neví, co by dělal, kdyby se neměl na koho obrátit kvůli pomoci s jeho fenkou Abbou. Ta je pro něj stále tím nejcennějším, co má.

Fenka Roxana na vyšetření (foto: Armáda spásy Adelante - Ostrava)
Fenka Roxana na vyšetření (foto: Armáda spásy Adelante – Ostrava)

Projekt Armády spásy pomáhá lidem s pejsky jako je pan Milan. Čtyřnozí přátelé klientů Armády spásy tak mohou získat potřebnou stravu a po domluvě i veterinární pomoc. Klienti budou mají také možnost využít ubytování pro své psy ve chvílích, kdy potřebují navštívit denní centrum, úřady a jiné instituce. Finanční pomoc ve formě příspěvků od veřejnosti Armádě spásy umožňuje zaplatit pejskům patřičná ošetření, včetně očkování, granule nebo kotce, ve kterých mohou psi na své majitele počkat.

Na podporu projektu Člověk bez domova a jeho pes poskytujeme pražské, brněnské a ostravské pobočce Armády spásy pamlsky a hračky v celkové hodnotě 10 000 Kč, které jsou k dispozici hafanům lidí bez domova. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 294 750 Kč. Děkujeme!

P. S. Chcete-li nadchnout svého hafana a zároveň pomoci pejskům v nouzi, objednejte si své Dogsie a rozdávejte #psiradost!

Komentáře

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se a získáte zajímavé novinky a aktuality z našeho blogu. Nespamujeme, e-mail zasíláme maximálně párkrát do měsíce.

Děkujeme Vám za přihlášení.

Něco se pokazilo.

Send this to a friend