Jak převážet psa v autě bez zbytečného stresu?

Ať už potřebujete jet s vaším čtyřnohým přítelem “jen” k veterináři, či se chystáte “až” na chalupu, přinášíme vám tipy, jak postupovat při přepravě psa v autě, aby pro něj (i pro vás) byla jízda co nejméně stresujícím zážitkem.

Přeprava psa v autě

Nejprve je nezbytně nutné postarat se o bezpečnost psa v autě. Vyžaduje to mimo jiné také silniční zákon. Řidič je totiž povinen zajistit bezpečnost přepravovaného zvířete a také zabezpečit zvíře tak, aby neohrozilo řidiče nebo přepravované osoby. Lze například použít vhodnou přepravku pro psy, kterých je pro každou rasu a velikost psů na trhu spousty.

Pokud necháte psa v autě na volno, tak i přesto, že ho bude třeba váš spolucestující hlídat, může se stát, že se vám pejsek bude motat do řízení. Pro klid váš i vašeho čtyřnohého kamaráda tedy raději doporučujeme používat přepravky pro psy. Pořiďte takovou, která pejskovi ponechá dostatek prostoru pro pohyb, aby ho zbytečně nestresovala. Doporučuje se, aby přepravka byla aspoň o 15 cm delší, než je délka psa od hlavy po konec ocasu a o 15 cm vyšší než je jeho výška od tlapek po hlavu. Vybrat si můžete z různých druhů materiálů – plast, kovová klec či textilie.

Přeprava psa v autě

Někteří pejsci bývají při jízdě v autě nervózní. Pokud je to případ i vašeho psího miláčka, zvažte, zda mu před cestou v autě nepodat zklidňující prostředky. Je vhodné použít takové přípravky, které mají krátkodobější účinek (ale dostatečně dlouhý ve vztahu k délce jízdy) a takové, které vašeho pejska neomámí. Stejně tak pokud je pejskovi v autě nevolno, podejte mu před jízdou vhodné léky a před cestou ho nekrmte.

Pokud se chystáte na dlouho cestu, zastavujte aspoň každé 2-3 hodiny, aby se pejsek mohl proběhnout, vykonat potřebu a uklidnit se. Od stresu také pomůže, když pejskovi vezmete jeho oblíbenou hračku, případně pamlsky. Přejeme šťastnou cestu vám i vašim pejsánkům!

Komentáře

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se a získáte zajímavé novinky a aktuality z našeho blogu. Nespamujeme, e-mail zasíláme maximálně párkrát do měsíce.

Děkujeme Vám za přihlášení.

Něco se pokazilo.

Send this to a friend