Jak v zimě ochránit psí tlapky?

Psí tlapky jsou na venkovní prostředí stavěné, zima ve městě však pro ně může být značně nepříjemná. Zvlášt teploty pod nulou, jaké jsme zažili v poslední době, psím tlapkám nesvědčí. Prosolené chodníky sice nám lidem pomáhají, ale pro naše čtyřnohé přátele umí sůl pěkně znepříjemnit pobyt venku.

Aby pejsci neprochladli, pořiďte jim psí oblečky. Přečtěte si o oblečcích více třeba v našem článku. Existují dokonce i oblečky s dlouhými nohavicemi, které jsou vhodné zejména pro dlouhosrstá plemena, aby se jim nenabaloval sníh na chlupy a tlapky.

 

V zimním počasí je nezbytné se o tlapky pejsků starat a mazat je vhodnými krémy. Na promazání tlapek pejsků jsou vhodné vazelíny nebo speciální krémy, především ty mastné, aby co nejlépe ochránily povrch psích tlapek. Nezáleží na to, jak dlouhá je procházka, vždy je potřeba pejskům tlapky namazat. Po návratu domů je potřeba psí tlapky vždy opláchnout od soli a nečistot a pak znovu promazat.

pes v zime

V zimním období se můžeme také často setkat s botami pro hafany. Nejedná se o zbytečný módní doplněk, ale užitečnou pomůcku, která vašeho pejska ochrání před nepřízní počasí. Botky umí velmi účinně zabránit tomu, aby tlapky pejsků rozežírala agresivní technická sůl.

 

Pro venkovní nošení určitě doporučujeme zakoupit hafanovi botky s pevnější podrážkou, než je klasická neoprenová. Vydrží déle a zvláště ve městě jsou praktičtější. Samozřejmě je nutné pejska na nošení bot naučit. Někteří chlupáci si chůzi v botách osvojí velmi rychle, jiní si i po mnoha marných pokusech neustále botičky z nohou sami strhávají. V takovém případě je vhodné dbát na důkladnou péči o tlapky, důkladně je umývat a promazávat. Nošení psích bot má i další přínosy například pro pejsky, kteří trpí atrofií svalů nebo mají jiné problémy s pohybovým aparátem. Boty nebo ponožky s protiskluzovou úpravou mohou sloužit jako pomůcka pro lepší chůzi pejska.

Komentáře

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se a získáte zajímavé novinky a aktuality z našeho blogu. Nespamujeme, e-mail zasíláme maximálně párkrát do měsíce.

Děkujeme Vám za přihlášení.

Něco se pokazilo.

Send this to a friend