Pelíšky, pelechy, matrace a boudy aneb jak vybrat to pravé pro vašeho pejska

Vybrat správný pelíšek pro vašeho psího miláčka není snadné. Nabídka internetových i kamenných obchodů s pelíšky je snad nepřeberná. Jak tedy vybrat ten pravý pelech?

V první řadě se typ pelíšku odvíjí od velikosti vašeho domácího mazlíčka. Pro větší hafany se vyplatí investovat do pelechů nebo matrací z pevnějšího a odolnějšího materiálu, zatímco malí pejsci budou spíše preferovat měkčí a hřejivější pelíšky. Pro větší plemena (zlatý retrívr apod.) je tedy možné doporučit pelech vyrobený z kvalitního a pevného materiálu, jako je například Cordura. O co se jedná? Cordura je obchodní název pro tkaniny používané v široké škále produktů, kde je vyžadována trvanlivost a odolnost vůči oděru, protržení nebo odírání. Proto tento speciální materiál snadno odolá nečistotám, vlhkosti i drápkům vašeho čtyřnohého přítele. Navíc údržba takových pelíšků je velmi snadná. Ideální je, když má pelíšek i potah, který lze sundat a vyprat.

Samozřejmě, že stejně jako mezi lidmi, i mezi pejsky existují rozdíly.  Jestli je váš pejsek zvyklý na hřejivější materiál, pak můžeme doporučit pelechy i matrace z eko kůže nebo plyše. Vašemu hafánkovi se bude spát jako v bavlnce. Mrňousci většinou dávají přednost měkkým, poddajným a chlupatějším materiálům. Můžete jim sehnat pelechy obyčejné, ale i luxusnější, které vašemu čtyřnohému příteli poskytnou tu pravou rozkoš z odpočinku. Ať už budete vybírat pelíšek pro malé nebo velké pejsky, je vhodné, aby byly ze zdravotně nezávadného materiálu, případně i s větracími otvory, nejlépe protiskluzového a dostatečně odolného proti oškrábání.

Komentáře

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se a získáte zajímavé novinky a aktuality z našeho blogu. Nespamujeme, e-mail zasíláme maximálně párkrát do měsíce.

Děkujeme Vám za přihlášení.

Něco se pokazilo.

Send this to a friend