Výletujeme s pejskem. Tipy na přípravu cesty a 5 míst, kam se spolu podívat

Předtím, než se na výlet vydáte, je potřeba připravit několik věcí. Pro svého čtyřnohého kamaráda určitě zabalte základní potřeby jako jídlo, pamlsky, vodu s miskou na pití a sáčky na exkrementy. Hodit se ale bude i starý ručník na osušení, repelent a v případě zranění lékárnička. Balení samozřejmě také přizpůsobte tomu, kam se chystáte a na jak dlouho.

Pokud na výlet pojedete autem, ujistěte se, že pejsek bude během jízdy zabezpečený. Pro malá plemena můžete využít přepravku, větší psi pak můžou jet zajištění vodítkem v kufru. Je důležité, aby hafan za jízdy zůstal na svém místě – v opačném případě riskujete vaši i jeho bezpečnost.

pes v autě

V případě cesty vlakem nebo autobusem si ověřte přepravní podmínky dopravce a vezměte s sebou náhubek. Pamatujte také na to, že někteří spolucestující nemusí mít k psům kladný vztah. Pejsek by měl zůstávat ve vaší bezprostřední blízkosti po celou dobu cesty. Ať už se na cestu vydáte autem, vlakem nebo autobusem, podejte hafanovi jen lehké jídlo nejpozději 3 hodiny před cestou.

Máte sbaleno a pejsek je připravený na cestu. A kam to tedy bude? Vybrali jsme pro vás pár míst, kde se bude líbit nejen vám, ale i vašemu hafanovi!

Lom velká amerika
Zdroj: travelguide.cz

Lom Velká Amerika a Karlštejn

Pokud si chcete užít krásné přírody, ale zároveň i historických památek, tahle trasa je přímo pro vás. Výlet je ideální začít právě u lomu Velká Amerika a sledovat červenou turistickou trasu až ke hradu Karlštejn. Prohlídka hradu je možná jen s menším pejskem v tašce, větší psi musí bohužel počkat venku.

řeka vydra
Zdroj: moucha.name

Oblast Povydří na Šumavě

Divoká řeka Vydra obklopená šumavskými lesy a rašeliništěmi rozhodně stojí za vidění. Ideální je výlet začít v osadě Antýgl a zakončit jej v Čeňkově pile. Po cestě narazíte hned na několik horských chat, kde můžete nabrat další síly.

Hora radhošť
Zdroj: profimedia.cz

Hora Radhošť

Bájný vrch pohanského boha Radegasta je sice trochu namáhavé zdolat, ale po výstupu se můžete kochat úžasným výhledem a navštívit kapli sv. Cyrila a Metoděje. Na cestu se vydejte od vlakového nádraží v Rožnově pod Radhoštěm. Z vrchu se pak můžete svézt autobusem zpátky do města.

Výlet Kersko
Zdroj: cestovani.idnes.cz

Kersko

Proslulý kraj Bohumila Hrabala je doslova propletený turistickými trasami různých délek. Kromě toho v okolí osady Kersko najdete i několik míst ke koupání, jako třeba jezero Sadská. Nezapomeňte se také stavit u minerálního pramene sv. Josefa, který má podle místních léčivé účinky.

Hrad Kost z dálky
Zdroj: cestovanipocesku.cz

Hrad Kost

Pokud jste milovníky historie, vydejte se na gotický hrad Kost v Českém ráji. Můžete si vybrat ze tří prohlídkových okruhů a váš pejsek může na prohlídku hradu s vámi – nezapomeňte si však s sebou vzít vodítko a sáček na exkrementy. V okolí hradu pak najdete několik stezek na procházku touto krásnou chráněnou krajinnou oblastí.

Míst, kam se s pejskem vydat, je však samozřejmě mnohem víc. Jaká máte nejraději vy? Podělte se s námi o vaše tipy na výlet!

Komentáře

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlašte se a získáte zajímavé novinky a aktuality z našeho blogu. Nespamujeme, e-mail zasíláme maximálně párkrát do měsíce.

Děkujeme Vám za přihlášení.

Něco se pokazilo.

Send this to a friend